(uitgave 98/3 pag 16)
Nestinox: specialist in RVS bevestigingsmateriaal
De N.V. Nestinox uit Oud-Turnhout is reeds meer dan 18 jaar actief als verdeler van kwalitatief hoogwaardige bevestigingsmaterialen. Zo is het bedrijf onder meer exclusief verdeler voor de Benelux van het gamma bevestigingsproducten voor dak- en wandbeplating van de Duitse fabrikant EJOT Baubefestigungen GmbH te Bad Laasphe.
Nestinox N.V. te Oud-Turnhout is in feite een zusteronderneming van het Nederlandse bedrijf Nestinox BV te Best, een handelsonderneming die onder meer gespecialiseerd is in de levering van roestvast stalen bevestigingsmaterialen voor de industrie en bevestigingssystemen voor dak- en wandbeplating. Het productgamma omvat duizenden artikelen waarvan Nestinox voor een groot deel de alleenvertegenwoordiger is voor de Benelux. Een mooi voorbeeld hiervan is het gamma bevestigingsmaterialen van de Duitse EJOT-groep.
De Ejot-groep
De geschiedenis van deze fabrikant begint in 1922 bij de vroegere schroevenfabriek van Adolf Böhl te Berghausen, een bedrijf dat door contante uitbreiding en verdere diversificatie is uitgegroeid tot de huidige EJOT-groep. Naast haar verschillende vestigingen in Duitsland heeft deze groep ook nog filialen in Frankrijk, Groot-Brittanië, Noorwegen, Zweden, Denemarken, de Tsjechische republiek en de Verenigde Staten van Amerika. De diverse EJOT-producten worden voornamelijk gebruikt in de auto- en elektronica-industrie, voor de bevestiging van thermische isolatie en dak- en wandbekleding en bij de vensterbouw.
De schroefproductie van dichtbij
Tijdens ons bezoek aan de afdeling EJOT Baubefestigungen te Bad Laasphe konden we onder meer van dichtbij zien hoe de diverse schroeven worden vervaardigd. Het uitgebreide machinepark bestaat in hoofdzaak uit meertrapspersen die tegen zeer hoge snelheid stukjes metaaldraad afknippen, voorstuiken en vervolgens verder koud vervormen tot een bepaalde schroefvorm. Na het aanbrengen van de schroefdraad, door de schacht van de schroef tussen twee langs elkaar bewegende en geprofileerde stempels te brengen, worden de afgewerkte schroeven tenslotte gehard of verzinkt.
Colordrill
Een vrij bijzondere schroef in het EJOT-gamma is de Colordrill. Deze zelfborende schroef bestaat uit een verzinkte, gehard stalen kern met een gereduceerde boorpunt en is voorzien van een zeskantige kunststof kop, zodat het achteraf aanbrengen van kapjes op de schroef niet meer nodig is. De schroeven kunnen zonder enig voorboorwerk zeer snel worden aangebracht en zorgen voor een perfect waterdichte afdichting, ook in het dal van geprofileerde platen.
Nieuw: JT3-D voor sandwichpanelen op staalconstructies
Naast deze Colordrill omvat het leveringsprogramma tal van dak- en gevelschroeven en ook verschillende zelfborende schroeven, zowel in verzinkte uitvoering als in roestvast staal. Een vrij nieuw product in dit aanbod is de JT3-D boorschroef die speciaal werd ontwikkeld voor de bevestiging van sandwichpanelen op staalconstructies met een materiaaldikte van 1,5 tot 12 mm. Deze roestvast stalen schroef is voorzien van een hardstalen boorpunt en wordt vervolledigd met een RVS ring met gevulkaniseerd EPDM voor een waterdichte afdichting. Volgens de fabrikant hebben de nieuwe schroeven een langere levensduur t.o.v. staal-verzinkte boorschroeven, laten ze een zeer snelle montage toe (boren, monteren en afdichten in één handeling), zorgen ze voor een waterdichte afdichting en kennen ze een goede prijs-kwaliteit verhouding.
Gespecialiseerd bevestigingsgereedschap
Kwalitatieve schroeven moeten ook op een professionele manier worden verwerkt. Daarom levert Nestinox ook het nodige gereedschap om de diverse soorten schroeven op een eenvoudige, snelle en veilige manier aan te brengen. Eén van de nieuwigheden op dit gebied is de EJOT ECOset HTK voor de bevestiging van isolatie en waterdichting op platte daken. Dit apparaat is uitgerust met een speciaal magazijn dat maar liefst 25 schroeven, inclusief kunststof huls, kan bevatten. Dankzij zijn handige instelmogelijkheden kan deze ergonomische schroefautomaat gebruikt worden bij isolatiediktes van 60 tot 260 mm en de exacte diepte-aanslag voorkomt bovendien het eventuele overdraaien van de schroeven.
Groot in kleine aantallen
Buiten de grote voorraden bouten, moeren en schroeven beschikt Nestinox ook over de mogelijkheden om speciaal draai- en perswerk in roestvaststaal uit te voeren. Wie een gewenst model of een constructietekening aanlevert kan rekenen op een scherp berekende offerte, zelfs voor kleine aantallen.
Het is trouwens zo dat veel klanten tegenwoordig hun bevestigingsmaterialen of beveiligingsschroeven per afgeteld aantal willen bestellen. Ook dat is bij Nestinox geen probleem. Een bedrijf wordt niet zonder meer verplicht om de producten per verpakkingseenheid te kopen, maar kan ze zonder meerprijs ook in kleinere hoeveelheden bekomen. Deze vakkundige en klantgerichte service, in combinatie met de snelle leveringstijden en de concurrerende prijzen, ligt dan ook aan de basis van het succes van deze onderneming.
Kies hier:
Inhoudsopgave Roof Belgium 1998
Terug naar Roof Belgium